POLNED 3038601

TYP: OPRAWA DOGRUNTOWA/NAJAZDOWA
Opis: Lampa najazdowa AXIS do zabudowy w każdej powierzchni. Świetnie nadaję się do desek podłogowych, glazury i terakoty. Lampa często jest stosowana do zabudowy w kostce brukowej. Lampa posiada 2 przewody o długości 1m. Jeden przewód zakończony jest wtyczką, a drugi gniazdem. Lampy łączymy równolegle. Lampa jest dostępna z ledem białym lub niebieskim. Oprawa zawiera kołeczki i wkręty do montażu. Otwór do montażu śr – 28mm.
Przeznaczenie :
podjazdy, ścieżki, schody, oczka wodne, łazienki, wanny itp.
System łączenia Plug&Play:
Oznacza łatwość podłączenia i używania. Nasz system oświetleniowy oferuje program oświetlenia, dzięki któremu może bezpiecznie i szybko wykonać instalację systemu. Każda lampa posiada dołączony przewód ze skręcanym złączem gotowym do połączenia z przewodem głównym. Łatwiej nie można! Wszystkie przewody i transformatory wyposażone są w szczelne skręcane złączki. Bezpieczny system 12V: System oświetlenia zaprojektowano tak, aby było ono bezpieczne dla Was, waszych dzieci i zwierząt. 12 Volt (niskie napięcie) jest uznane przez europejskie prawo jako napięcie bezpieczne. Nowe technologie pozwalają, aby oświetlenie 12 Volt w pełni oświetliło twój dom, ogród, chodnik, parking, podjazd. Połączenie transformatora do poszczególnych lamp odbywa się za pomocą ręcznie skręcanych złączek. Nie są potrzebne żadne narzędzia, jedynie śrubokręt do montażu niektórych lamp. Nasze oświetlenie przygotowane jest również do instalacji w już istniejącym ogrodzie; wszystkie przewody i złącza mogą być ułożone na powierzchni.
Wskazówki w łączeniu sytemu Plug&Play
– Przewody powinny być ułożone pod ziemią na głębokości będącej poza zasięgiem pracy maszyn (kosiarka, areator, wertykulator). Uszkodzenie przewodu nie jest niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Należy sporządzić dokumentację instalacji.
– Wskazanym jest przy skręcaniu elementów użycie smaru lub oliwy. Podczas ewentualnej wymiany źródła światła ułatwi to demontaż.
– Transformatory przystosowane są do montażu na zewnątrz – odporne na wszelkie warunki atmosferyczne
– Automatyczne włączenie i wyłączenie systemu możliwe jest przy zastosowaniu włącznika zmierzchowego z timerem art. 6009011. Umożliwia on wymierną oszczędność energii
– Podłączenie lamp o sumarycznej mocy wyższej niż moc zasilającego je transformatora, spowoduje jego trwałe uszkodzenie!
– Wszystkie złącza przystosowane są do montażu na zewnątrz, również pod ziemią i w betonie.
– Oczyszczenie wszystkich elementów podczas ewentualnej wymiany źródeł światła pozwala na utrzymanie szczelności lamp w czasie ich dalszego użytkowania. * Mimo wszelkich starań rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od produktów prezentowanych na zdjęciach.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny.

POLNED 3038601

Producent:
Kategoria: Oświetlenie
Podkategoria: Oświetlenie zewnętrzne
Tag: Oprawy najazdowe

Marcin Ogrodnik

Marcin Ogrodnik

Learn More →