Nożyce do żywopłotu – jakiego producenta wybrać

Przycinanie żywopłotu

Żywopłot to element ogrodu, który zdecydowanie poprawia jego walory estetyczne jednak należy przy tym pamiętać, że wymaga on sporo pielęgnacji oraz regularnego przycinania. Wiąże się to z wyborem odpowiedniego sprzętu, który pomoże nam przyciąć nawet najtrudniej dostępne miejsca żywopłotu.

Przy wyborze odpowiednich nożyc należy kierować się kilkoma ważnymi względami. Pierwszym z nich jest wielkość działki jaką posiadamy. W przypadku mniejszych powierzchni nożyce elektryczne, zasilane za pomocą kabla sprawdzą się doskonale. Zaletą takiego urządzenia będzie nieograniczony czas pracy jak to bywa w przypadku sprzętu wyposażonego w akumulator. Z kolei posiadacze dużych ogrodów, wysokich roślin, przy których wiszący z boku kabel może okazać się uciążliwy powinni wybrać nożyce spalinowe. Należy jednak pamiętać, że wymagają one większych umiejętności. Aby zadbać o własny komfort warto zwrócić uwagę na uchwyt, który w znacznej mierze poprawia komfort pracy, zapobiega kontuzjom i umożliwia korzystanie z narzędzia oburącz.

Nożyce Faworyt

Nożyce Faworyt to doskonały model dla osób, które pracują przy pielęgnacji żywopłotów na dużych terenach. Dzięki bezprzewodowemu trybowi pracy gwarantują nieograniczone ruchy, a także  doskonałe przycinanie szerokich oraz trudno dostępnych żywopłotów. Zawierają one silnik 2- suwowy oraz moc 1 KM, co gwarantuje dużą rezerwę.

Nożyce Grizzly

Elektryczne nożyce, które znakomicie sprawdzają się podczas pracy na mniejszych terenach. Zapewniają wysoką wydajność poprzez zastosowanie silnika o mocy 600 Watt oraz długą żywotność za sprawą mocnej obudowy. Nożyce Grizzly zapewniają silne i czyste cięcia  dzięki nożycom wykonanym ze stali szlifowanej i obrabianej laserowo.

Żywopłot to bardzo przydatny element ogrody, który zapewnia prywatność, a przy tym prezentuje się niezwykle efektownie.  Jednak, aby tworzył udaną dekorację należy go nawozić i przycinać w celu poprawienia jego kondycji i porostu. Za sprawą odpowiedniego sprzętu utrzymanie żywopłotu w dobrej formie nie jest niczym trudnym.

Marcin Ogrodnik

Marcin Ogrodnik

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *