Materace termoelastyczne co to znaczy?

Materac termoelastyczny

Ludzie, którzy pragną zapewnić sobie komfortowy sen powinni zainteresować się rynkiem materacy i poważnie podejść do wyboru tego idealnego dla siebie. Ciekawą opcją są materace piankowe.

Materace termoelastyczne co to znaczy?

Materace tego typu są zbudowane ze specjalnej pianki, która jest jednowarstwowa lub wielowarstwowa. Specjalną cechą materacy termoelastycznych jest to, że posiadają one zdolność do dopasowania się do pozycji jaką człowiek przyjmuje w trakcie snu oraz kształtu ciała. Wpływ na to ma ciężar ciała oraz temperatury ciała osoby śpiącej.

Biorąc pod uwagę takie kryteria, materace termoelastyczne są jednymi z lepszych materacy. Są to idealne materace dla osób cierpiące na schorzenia kręgosłupa lub bioder, ponieważ materac ściśle dopasowuje się do ciała oraz pianka znacząco poprawia ukrwienie, odciąża problematyczne odcinki ciała oraz przyspiesza proces regeneracji.


Materac tego typu jest jednym z większych osiągnięć technologicznych branży materacy, ponieważ pianka reaguje na nacisk ludzkiego ciała oraz na niego temperaturę.

Śpiąc na takim materacu, ciało ma około miliona punktów podparcia, które otulają ciało oraz tworząc z pianki odlew wokół ciała. Takie działanie daje podparcie dla całego ciała.

Położenie się na materacu termoelastycznym powoduje, że następuje efekt zapadania oraz otulania ciała przez pianę. Cały proces trwa maksymalnie 6 sekund, aby on mógł zajść pianka musi mieć grubość minimalną 7 cm.

Sen na takim materacu poprawia ukrwienie oraz odciąża barki, kręgosłup oraz biodra. Badania potwierdzają, że sen na takim materacu przyczynia się do szybszej regeneracji ciała, co czyni sen krótszym i efektywniejszym.

Michał Deks

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *