Kosiarki, podkaszarki, kosy – jakie wybrać?

Kosa spalinowa

Wypielęgnowany i zadbany trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu zabiera niekiedy mnóstwo czasu. Podpowiadamy jaką kosiarkę lub podkaszarkę wybrać, aby koszenie zarówno dużych jak i małych powierzchni stało się proste i wygodne. Poniższy artykuł wskaże na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe przeznaczone są do dużych powierzchni ze względu na brak kabla oraz samodzielne zasilanie ułatwiające wykonywanie manewrów po większym terenie. Doskonale sprawdzają się również w miejscach zaniedbanych gdzie występują grube i wysokie trawy czy trudne do usunięcia chwasty. Charakteryzują się znacznie większym ciężarem od ich elektrycznych odpowiedników ze względu na sporych rozmiarów silnik oraz wykorzystywanie benzyny i oleju. Pomimo sporej masy oraz wytwarzania szkodliwych dla środowiska spalin kosiarki spalinowe świetnie sobie radzą z wysokimi trawami.

Kosiarka Faworyt

Kosiarki marki Faworyt wyróżniają się spośród innych wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym designem. Są one wyposażone we wszystko co niezbędne do sprawnej i efektywnej pracy w ogrodzie, a mianowicie niezawodne silniki, duże łożyskowane koła oraz mocną metalową obudowę. Kosiarki Faworyt umożliwiają pracę w czterech konfiguracjach: praca z koszem, bez kosza zbierającego, tryb mulczowania i wbijania rozdrobnionej trawy pomiędzy jej źdźbła, a z kolei czwarta daje możliwość wyrzutu bocznego.

Kosy spalinowe

Stanowią osobną kategorię bowiem ich cechą charakterystyczną jest duża moc oraz spory ciężar. Z założenia przeznaczone są do koszenia sporych i trudnych terenów, porośniętych grubymi, wysokimi trawami. Warto podkreślić iż należą do tych samych urządzeń co podkaszarki jednak znacznie różnią się budową silnika. Niezaprzeczalną zaletę kos spalinowych jest ich niewielka waga, a także duży komfort pracy, którego nie ograniczają kable. Posiadając taki produkt z łatwością dotrzemy do trudno dostępnych miejsc. W zależności od konkretnego modelu silniki spalinowe są chłodzone powietrzem co zdecydowanie wpływa na wygodę użytkowania.

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne są napędzane energią elektryczną za pośrednictwem kabla, który gdy nie jest wystarczająco długi może ograniczać możliwość dojścia do trudno dostępnych miejsc. Główna zaletą tego typu urządzeń jest zdecydowanie niższa cena, cichy tryb pracy, a także brak wytwarzania szkodliwych dla środowiska spalin. Jednak nie sprawdzą się one w przypadku długiej trawy czy trudnego terenu.

Kosiarka

Podkaszarki

Dla osób, które poszukują urządzenia do koszenia kępek trawy przy krawężnikach lub brzegów trawnika pod krzewami, kwiatowych rabatach czy w trudno dostępnych miejscach przy płocie idealnym rozwiązaniem jest wybór podkaszarki. Na rynku dostępne są  podkaszarki w wersji elektrycznej oraz spalinowej. Te pierwsze cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją lekkość oraz komfort w użytkowaniu. Z kolei spalinowe nazywane są często ,,kosami spalinowymi” i okazują się bardzo pomocne przy koszeniu sporych powierzchni gdzie dostęp do prądu jest ograniczony.

Podkaszarka Grizzly ERT

Model, który idealnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach. Podkaszarka Grizzly ERT należy do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie podkaszarek elektrycznych. Automatyczna głowica z regulowanym kątem pracy oraz solidne i trwałe materiały sprawiają, że praca w ogrodzie staje się sprawniejsza i bardziej wydajna. Regulowany uchwyt oraz teleskopowa rura wpływają na wysoki komfort pracy.

Gdy planujemy kupić kosiarkę lub podkaszarkę powinniśmy wziąć pod uwagę czynniki takie jak wielkość trwanika, dostępność do prądy, częstotliwość koszenia czy nierówności powierzchni. Wybierając właściwy sprzęt sprawimy, że koszenie nawet najtrudniejszych traw będzie mniej uciążliwe.

Marcin Ogrodnik

Marcin Ogrodnik

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *