HECHT 5170 – Aeratory i wertykulatory

WERTYKULATOR AERATOR ELEKTRYCZNY DO TRAWY HECHT 5170 2w1 Aerator Wertykulator HECHT 5170 to praktyczne urządzenie 2w1, które posiada wałek z 26 nożami do wentylacji i wałek z drutami stalowymi do aeracji. Sprzęt poradzi sobie z działaniem na powierzchni 1200 m2, posiada kosz, którego pojemność wynosi aż 50 litrów. Warto dodać, że Aerator Wertykulator HECHT 5170 napędza silnik o mocy 1700 W, a jego masa to 20 kg. Aerator-Wertykulator HECHT 5170 wyróżnia się szerokością roboczą, która wynosi 37 cm
Aby mieć piękny trawnik nie wystarczy tylko regularne kosić. Aby polepszyć dostęp powietrza, wody oraz składników mineralnych do korzeni trawy używa się wertykolatorów. Urządzenia te wyposażone są w noże przecinające korzenie trawy powodując ich lepsze ukorzenianie. Noże skutecznie usuwają również mech i porosty.
Charakterystyka produktu: Sprzęt posiada wydajny silnik o mocy 1700 W
Wyposażony w wałek z 26 nożami do wentylacji i wałek z drutami stalowymi do aeracji
Funkcja kilkustopniowego ustawiania głębokości roboczej
Zalecany do powierzchni roboczej 1200 m2
Posiada zdejmowany pojemnik i składany uchwyt
Napowietrzacz nożowy i sprężynowy – urządzenie 2w1
Dane techniczne: Moc: 1700 W
Napięcie: 230 V/50 Hz
Szerokość robocza: 37 cm
Zalecana powierzchnia: 1200 m2
Pojemność kosza: 50 l
Masa: 20 kg
Dane techniczne HECHT 5170 2w1
Zaprojektowany dla powierzchni do do 1200 m?
Moc 1700 W
Szerokość robocza 37 cm
Głębokość robocza aeratora -8 12 mm
Głębokość robocza wertykulatora -12 8mm
Pojemność Kosza 50 litrów
2 wałki w zestawie Tak
Regulacja głębokości pracy 6-stopniowa centralna
Waga 15 kg
Wertykulacja – zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych i sportowych, polegający na pionowym cięciu darni. Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej, przygotowanie trawnika do piaskowania, stworzenie korzystniejszych warunków dla przeprowadzenia podsiewu oraz przerzedzenie zbyt gęstego podsiewu. Areacja ? napowietrzanie gleby za pomocą maszyn spulchniających. Na trawnikach intensywnie eksploatowanych aeracja jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykonuje się ją maszynami do napowietrzania, zwanymi aeratorami, o wielorakich rozwiązaniach konstrukcyjnych. Pod wpływem aeracji masa korzeni traw wyraźnie się zwiększa, a darń trawnika wyrównuje się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *