Dekoracyjny ogród wertykalny

Ściana zielona

Ogrody wertykalne, nazywane też zielonymi ścianami, to imponująca ozdoba, która doskonale sprawdzi się w różnych wnętrzach. Salon, biuro czy gabinet z ogrodem wertykalnym zyskają niesamowitą dekorację. Ogrody pionowe sprawdzą się także na tarasie czy na balkonie.

Zielone ściany – ozdoba każdego wnętrza

Zielona ściana roślinności umiejscowiona we wnętrzu mieszkania czy biura, to niezwykle efektowna dekoracja. Taka ozdoba może odmienić każde pomieszczenie, dodając mu charakteru i niesamowitego uroku. Dodatkowo ma ona działanie relaksujące i poprawiające nastrój. Dlatego warto jest umieścić taką roślinną ozdobę w swoim otoczeniu.

Ogrody wertykalne na ścianie prezentują się niezwykle atrakcyjnie, dlatego jest to coraz popularniejsze rozwiązanie w przypadku dekorowania biur czy recepcji w różnych obiektach. Zielona ściana roślin działa kojąco i jest bardzo wyrazistym elementem każdego wnętrza. Dzięki temu z pewnością przyciągnie uwagę klientów.

Ogród wertykalny

Jak założyć ogrody wertykalne na ścianie

Tego typu ogrody można założyć samodzielnie, jednak warto jest powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ogród będzie zrobiony umiejętnie, a jego konstrukcja będzie odpowiednio wytrzymała.

Ogrody wertykalne na ścianie mogą mieć różną wielkość. Roślinność może pokrywać np. jeden metr kwadratowy powierzchni – będzie wtedy wyglądać jak niesamowity trójwymiarowy obraz. Ogród wertykalny może pokrywać także szeroki pas ściany, a nawet całą jej powierzchnię. Pozwoli to uzyskać imponujący efekt.

Marcin Ogrodnik

Marcin Ogrodnik

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *