Beast 944200 – Sekatory

Profesjonalne dwu-funkcyjne szczypce do szczepienia drzewek. Narzędzie idealnie nadaje się do szczepienia drzew owocowych, cytrusów, drzewek oliwnych czy krzewów ozdobnych. W komplecie znajdują się 3 stalowe wkładki do szczepienia o różnych kształtach: V, U oraz ? (stożek, nakładka i omega).
Zależnie od rodzaju szczepienia jakie chcemy wykonać, mamy do dyspozycji trzy rodzaje ostrzy. Każde z ostrzy jest dwustronne – gdy jedna strona po jakimś czasie ulegnie zużyciu, ostrze można obrócić w oprawie o 180 i przystąpić do dalszego użytkowania.
Zrazy i podkładki przycinane tą metodą pasują do siebie idealnie. Ponadto nożyce posiadają wbudowany mały sekator. Ząbkowana powierzchnia ostrzy ułatwia równe i pewne przycinanie np. niepotrzebnych czy obumarłych gałęzi.
Narzędzie wykonano z wysokiej jakości stali, umieszczone w obudowie z tworzywa sztucznego. Standardowo nożyce posiadają blokadę. Wskazówki użycia:
1. Gałąź, która ma być wszczepiona należy umieścić prostopadle do szczęk nożyc, a następnie przyciąć. Podobnie postąpić z gałęzią biorcy.
2. Wsunąć przyciętą gałąź wszczepianą w powstały rowek w gałęzi drzewka biorcy.
3. Zabezpieczyć połączenie przeciw bakteriom i warunkom pogodowym do czasu zrośnięcia rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *