Aranżacja wnętrz – łazienka

Łazienka - wystój

Łazienka to najczęściej najmniejsze pomieszczenie w domu, co sprawić może kłopot z jej odpowiednią aranżacją. Istnieje kilka sposobów na optyczne jej powiększenie i nadanie gustownego charakteru wnętrzom.

Do jej wystroju warto wykorzystać jasne barwy płytek, które przełamać można ciemniejszymi akcentami, co w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem sprawi, że łazienka wyda się większa i bardziej przestronna. Taki sam efekt daje wykorzystanie błyszczących powierzchni, w tym odbijających światło luster.

Istotnym elementem jest rozmieszczenie szafek i półek, które pozwolą zachować porządek i zaoszczędzić miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wnęk w ścianach lub nad wanną, o ile nie zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową. Wykorzystywane sprzęty powinny współgrać kolorystycznie z odcieniem ścian, ponieważ zbyt duże nagromadzenie kolorów wywoła chaos i automatycznie sprawi wrażenie zbytniego zagęszczenia. Elegancko wygląda także wykorzystanie do aranżacji wszelkiego rodzaju kamieni, jednak i tutaj warto zachować stosowny umiar, by nie zakłócić całości wystroju.

Łazienka

Ważnym składnikiem każdej łazienki, nie związanym jednak z jej optycznym powiększeniem, powinny być dekoracje. Wszelkiego rodzaju olejki eteryczne lub świeczki sprawią, że wnętrze wyglądało będzie przytulnie i ciepło, a my będziemy czuli się w nim komfortowo.

Michał Deks

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *